W ostatnich latach nastąpił wzrost popytu na usługi hotelarskie, turystyczne, organizację czasu wolnego, podróży, pośrednictwo między kulturą, turystyką i biznesem, a także wzrost zainteresowań społecznych agroturystyką w Polsce i innych państwach UE.
Nasze długoletnie doświadczenie w kształceniu techników hotelarstwa, którzy są wspaniałymi pracownikami hoteli nie tylko w naszym kraju ale i za granicą pozwala nam zaprosić gimnazjalistów do kształcenia się na kierunku prestiżowym o szerokich możliwościach rozwoju jak i doskonalenia zawodowego.
Uczniowie w trakcie cyklu nauczania zdobywają wiedzę ogólną i zawodową z zakresu przedmiotów ogólnoekonomicznych i specjalistycznych. W czasie realizacji procesu nauczania absolwent zdobywa wiedzę i umiejętności dotyczące:
- zasad i instrumentów marketingu w działalności hotelarskiej,
- przepisów prawnych do prowadzenia zakładu hotelarskiego,
- organizacji pracy w zawodzie hotelarskim, w tym usług gastronomicznych, turystycznych i rekreacyjnych,
- wyposażania i urządzania wnętrz różnych jednostek hotelowych i gastronomicznych,
- prowadzenia korespondencji i obsługi nowoczesnego sprzętu biurowego,
- współpracy z firmami świadczącymi usługi dla zakładów hotelarskich,
- stosowania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów przeciwpożarowych i przepisów ochrony środowiska,
- postępowania zgodnie z zasadami etyki i kultury zawodu,
- doskonalenia kwalifikacji zawodowych.
Uczniowie mają możliwość zdobycia umiejętności biegłego posługiwania się dwoma językami obcymi w zakresie słownictwa zawodowego i branżowego, co ułatwia mu kontakt z zagranicznymi turystami lub kontrahentami. W trakcie kształcenia młodzież odbywa praktykę w hotelach 3, 4 i 5 gwiazdkowych na terenie śląska, Podbeskidzia, Mazurach i nad morzem oraz ma możliwość uczestnictwa w praktykach zagranicznych organizowanych w ramach programu Leonardo da Vinci.
Technikum przygotowuje do pracy w obiektach hotelarskich na różnych stanowiskach oraz do prowadzenia własnego obiektu. Absolwent w zawodzie technik hotelarstwa jest przygotowany do realizacji wszystkich czynności związanych z fachową i kompleksową obsługą gości hotelowych, a więc: zorganizowania pracy zakładu hotelarskiego, odpowiednią pod względem jakości obsługę, współpracę z biurami podróży, gromadzenie informacji i planowanie różnego rodzaju usług hotelarskich dla potrzeb różnorakich organizacji i stowarzyszeń.
Absolwenci kierunku technik hotelarstwa nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Z każdym rokiem przybywa nowych hoteli, pensjonatów, domów wczasowych, kurortów SPA, których oferta trafia do coraz szerszej grupy klientów, a co za tym idzie istnieje potrzeba zatrudniania wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Goście korzystający z tych usług najbardziej cenią sobie profesjonalizm, rzetelność oraz stworzoną atmosferę przez pracowników danego obiektu. Takie przygotowanie zdobędzie niewątpliwie absolwent kierunku technik hotelarstwa co pozwoli znaleźć mu atrakcyjne wymarzone miejsce pracy.
[jwplayer mediaid=”2481″]
[jwplayer mediaid=”2159″]
Absolwent technikum kształcącego w zawodzie technik hotelarstwa może podejmować pracę w:
- hotelach,
- pensjonatach,
- domach wczasowych,
- kurortach SPA,
- hotelowych restauracjach,
- restauracjach,
- firmach cateringowych,
- może prowadzić działalność gospodarczą.
Zdjęcia naszych pracowni: