Strona główna Wydarzenia Infrmatycy z Cogito w „Interaktywnej Szkole Przyszłości”

Infrmatycy z Cogito w „Interaktywnej Szkole Przyszłości”

859
0

Będzie nowocześnie i ciekawie, tradycyjne tablice do lamusa? „COGITO” na III Ogólnopolskim Sympozjum pod hasłem „Interaktywna szkoła przyszłości”.
Wróżki nie istnieją, nie zmieniają więc magiczną różdżką normalnie funkcjonującej szkoły w szkołę interaktywną. Zmiany trzeba więc zrealizować rękami społeczności szkolnej, najpierw jednak jest pomysł a potem dążenie do realizacji. Zanim pomysł się narodzi, to trzeba wiedzieć, co mogą nam zaoferować producenci sprzętu aby urzeczywistnić nasze marzenia o mobilnej, interaktywnej szkole w oparciu o nowoczesne technologie. Szkoła sama w sobie jest interaktywna, ale w obecnej dobie chcemy oprzeć tę interaktywność o multimedia i mobilność.
Dnia 27.09.2011 r. nauczyciele wraz z uczniami klasy technik informatyk zmierzyli się z nowymi technologiami nauczania prezentowanymi na III Ogólnopolskim Sympozjum pod hasłem „Interaktywna szkoła przyszłości” organizowanym przez Śląskiego Kuratora Oświaty.
Co widzieliśmy?
Doświadczenia z fizyki wirtualnie? Nauka języków obcych z zastosowaniem multimediów?
Nauczyciel pisze równania na tablicy chodząc po klasie. Uczeń rozwiązuje test używając pilota.
Firmy zaprezentowały tablice interaktywne, tablety, projektory, wizualizery czyli swoisty „pakiet edukacyjny” dla szkoły przyszłości.
Dla szkół zawodowych pokazana była obrabiarka numeryczna. Urządzenie zadziwiało nas swoimi możliwościami, zaprogramowania wykonywania dowolnych czynności, na przykład chwytanie kubków, nalewanie napojów itp.
Poznaliśmy też projekty szkolne dla młodszych kolegów, zakładające iż dzieci nie będą musiały nosić już ciężkich, zeszytów i książek ponieważ zastąpią je poręcznymi notebookami.
Wystawcy przybliżyli nam też metody pracy na platformach edukacyjnych. przygotowanych z myślą o uczniach i nauczycielach.
Platformy zawierały zadania i testy, ułatwiające przygotowanie do matury lub egzaminu zawodowego oraz oryginalne scenariusze zajęć
Na wystawie prezentowano nowinki techniczne od rozwiązań przedszkolnych po wyższe uczelnie. Było inspirująco, teraz czas na pomysły, projekty i realizację.

Targi EXPO 2011 Targi EXPO 2011