Strona główna Wydarzenia Warsztaty przygotowawcze do IX Regionalnej Olimpiady Przedsiębiorczości

Warsztaty przygotowawcze do IX Regionalnej Olimpiady Przedsiębiorczości

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach będących przygotowaniem do IX Regionalnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Celem warsztatów było wykreowanie koncepcji gry edukacyjnej łączącej rozrywkę, kulturę z przedsiębiorczością. Warsztaty prowadzone były przy użyciu metody moderacji wizualnej. Zadaniem uczniów było opisać sposób gry, uzasadnić jaki czynnik zadecyduje o jej unikatowości, w jaki sposób gra wypłynie na poszerzenie wiedzy ekonomicznej graczy (czego uczy), jakie są pomysły na jej wytworzenie, jak grę dystrybuować i reklamować. Pomysłów było wiele gry tradycyjne, planszowe zwyciężyła gra komputerowa wytworzona przez uczniów klasy informatycznej.

Poprzedni artykułSpotkanie absolwentów liceum handlowego
Następny artykułUwolnij swoje książki, dziel się z innymi radością czytania