Strona główna Wydarzenia Rubik w Cogito

Rubik w Cogito

873
Stargate Atlantis
Stargate

Przyzwyczailiśmy się już do ciągłych narzekań na to, że młodzi ludzie nie potrafią mądrze korzystać z wolnego czasu, nie czytają książek i nie znają inteligentnych zabaw. Tymczasem takiej inteligentnej rozrywki dostarcza kostka Rubika. Wynaleziona w 1975 roku święciła triumfy w latach 80-tych, ale i dziś znajduje wielu entuzjastów. Kostka Rubika pobudza szare komórki do intensywnej pracy, uczy logicznego myślenia, sprawnego analizowania faktów, cierpliwości i precyzji. Mając świadomość tylu jej zalet 23 marca 2012 roku zorganizowano Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika. Do konkursu stanęli uczniowie reprezentujący wysokie umiejętności manualne i logicznego myślenia. Prawdziwym mistrzem okazał się uczeń klasy trzeciej Patryk Kaliś. Jego rewelacyjny wynik 39 sekund dowodzi, że sztukę układania kostki Rubika opanował do perfekcji. Mamy nadzieję, że konkurs w Cogito rozpropaguje tę inteligentną rozrywkę wśród wielu młodych ludzi.