Strona główna Wydarzenia Rubik w Cogito

Rubik w Cogito

674
0

Przyzwyczailiśmy się już do ciągłych narzekań na to, że młodzi ludzie nie potrafią mądrze korzystać z wolnego czasu, nie czytają książek i nie znają inteligentnych zabaw. Tymczasem takiej inteligentnej rozrywki dostarcza kostka Rubika. Wynaleziona w 1975 roku święciła triumfy w latach 80-tych, ale i dziś znajduje wielu entuzjastów. Kostka Rubika pobudza szare komórki do intensywnej pracy, uczy logicznego myślenia, sprawnego analizowania faktów, cierpliwości i precyzji. Mając świadomość tylu jej zalet 23 marca 2012 roku zorganizowano Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika. Do konkursu stanęli uczniowie reprezentujący wysokie umiejętności manualne i logicznego myślenia. Prawdziwym mistrzem okazał się uczeń klasy trzeciej Patryk Kaliś. Jego rewelacyjny wynik 39 sekund dowodzi, że sztukę układania kostki Rubika opanował do perfekcji. Mamy nadzieję, że konkurs w Cogito rozpropaguje tę inteligentną rozrywkę wśród wielu młodych ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.