Strona główna Wydarzenia Cogito w Parlamencie Europejskim

Cogito w Parlamencie Europejskim

746
Stargate Atlantis
Stargate

Uczniowie naszej szkoły podczas pobytu w Brukseli spotkali się z prof. Jerzym Buzkiem w Parlamencie Europejskim. Spotkanie przebiegało w bardzo życzliwej atmosferze uczniowie mieli okazję pochwalić się szkołą, do której uczęszczają przedstawili kierunki kształcenia oraz ciekawostki z życia szkoły, nie zabrakło także dyskusji na aktualne tematy UE. W dyskusji z Panem Premierem młodzież zadawała pytania dotyczące oceny reform przeprowadzonych w Polsce w ostatnich latach szczególnie reformy emerytalnej. Pan Premier przyjął zaproszenie do złożenia wizyty w naszej szkole. Po spotkaniu mieliśmy okazję zwiedzić salę obrad plenarnych, poznać tradycje i codzienność z życia europarlamentu. Na koniec wizyty udaliśmy się do Parlamentarium to multimedialny spacer po Europie. Dzięki najnowocześniejszym narzędziom multimedialnym zwiedzający znajdą się w samym sercu Parlamentu Europejskiego ,mogą zobaczyć, jak podejmuje się tu decyzje wpływające na życie obywateli. Uczniowie ZSP COGITO mogli zapoznać się z polityką europejską w innowacyjny i przystępny sposób.

Zdjęcia z całego pobytu w Belgii dostępne w naszej galerii.