Strona główna Wydarzenia Eurowolontariat w Cogito

Eurowolontariat w Cogito

905
Stargate Atlantis
Stargate

W dniu 12 kwietnia odbyły się warsztaty pt. „Eurowolontariat”. Warsztaty poprowadziła pani Monika Zając – konsultant sieci Eurodesk Polska.

Warsztaty opracowane są z myślą o młodzieży w wieku 17-25 lat. W trakcie warsztatów uczniowie zastanawiali się czym jest wolontariat, odpowiadali na pytania quizu, analizując najważniejsze zagadnienia związane z wolontariatem międzynarodowym. Poznali też wolontariat od praktycznej strony – oglądając film „Czarno na białym” i „Wolontariat”. Młodzież dowiedziała się też, jaką rolę wolontariat odgrywa w polityce młodzieżowej UE i gdzie szukać informacji na tematy poruszane w czasie lekcji.

Eurodesk to europejska sieć informacyjna dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą – pedagogów, pracowników instytucji i organizacji młodzieżowych. Działa w 31 państwach w Europie. Regionalny Punkt Sieci Eurodesk Polska na terenie województwa śląskiego mieści się w Ośrodku Informacji Młodzieżowej Pałacu Młodzieży w Katowicach.