Strona główna Programy Europejskie Projekt Transit@school

Projekt Transit@school

1121
0

Nasza szkoła od 2010 roku uczestniczy w projekcie Unii Europejskiej Comenius Transit@school. Głównym założeniem projektu jest integracja europejska, poprzez promowanie współpracy międzynarodowej, w której uczestniczą uczniowie i kadra nauczycielska z Francji, Niemiec, Luksemburga, Belgii, Polski. Realizacja projektu polega na wykonaniu zdjęć miast położonych wzdłuż 50 równoleżnika. W tym celu uczniowie COGITO udali się razem z nauczycielami w podróż do Belgii i Luksemburga na zaproszenie szkół uczestniczących w projekcie. W trakcie podróży do szkoły partnerskiej w Belgii, uczniowie wykonywali zdjęcia, które zostaną zaprezentowane na wystawie „Familly of Man”. Wystawa jest częścią listy światowego dziedzictwa UNESCO w Clervox w Luksemburgu w kwietniu br. Podróż wzdłuż 50 równoleżnika miała charakter edukacyjny, uczniowie tworzyli plany wycieczek, poznawali historię zabytków, szlifowali język angielski tworzyli dokumentację fotograficzną. Jednym z zwiedzanych miast była Bruksela , gdzie zapoznano się z pracą naszych europarlamentarzystów w Parlamencie Europejskim. Wyjazd zaowocował wieloma nawiązanymi znajomościami oraz ogromem nietypowych zdjęć. Cały wyjazd został poprzedzony profesjonalnym szkoleniem fotograficznym, które odbyło się w Żywcu pod okiem wyszkolonej grupy fotografów.

Pełny artykuł dostępny na portalu Życie Siemianowic pod adresem: link.