Strona główna Wydarzenia Z Siemianowic do Luksemburga

Z Siemianowic do Luksemburga

846
0

Młodzież ZSP COGITO uczestniczyła w wernisażu wystawy Tansit@school w ramach projektu Comenius w malowniczej miejscowości Clervaux w Luksemburgu. Wystawa była „podróżą” wzdłuż 50 równoleżnika od Deauville w Normandii poprzez Kaiserslautern, Bamberg , Bastonge, Luksemburg do Siemianowic Śląskich. Tansit@school jest wspólnym projektem sześciu europejskich szkół. Wszyscy partnerzy są połączeni geograficznie poprzez 50 równoleżnik.
Uczniowie wszystkich szkół przygotowali utwór fotograficzny, który przedstawiał zdjęcia z rodzinnego miasta, regionu, a także z odbytych podróży do krajów szkół partnerskich. Najbardziej imponujące zdjęcia wybrane przez Kapitułę stworzyły tę niepowtarzalną wystawę, która pomyślana została jako wystawa objazdowa, tak aby mogła być zaprezentowana w wielu krajach i instytucjach Unii Europejskiej. Krajobrazy, portrety mieszkańców oraz charakterystyczne budowle przedstawione w imponujący artystyczny sposób to wspólne dzieło pracy nauczycieli i uczniów.
Fotografia jako forma ekspresji artystycznej uczy uczniów kreatywności w wyborze tematu, motywu, kompozycji co znalazło wyraz w zaprezentowanych zdjęciach takich jak Park Tradycji Górnictwa i Hutnictwa, Rondo Siemiona, Ratusz, Spodek i wiele innych oraz nagrodzone zdjęcie górników nierozerwalnie związanych z naszym regionem. Prezentowane zdjęcia przedstawiające odmienne miasta, regiony, ludzi zostały połączone poprzez historię i kulturę europejską.
Na zaproszenie koordynatora projektu Ilony Moś wystawę zaszczycił swoją obecnością ambasador Rzeczpospolitej Polskiej Wielkiego Księstwa Luksemburg Bartosz Jałowiecki.

Poprzedni artykułII stopień szkolenia Flair
Następny artykuł„COGITO” dzieciom ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.