Strona główna Biblioteka BOOKCROSSING w Cogito

BOOKCROSSING w Cogito

776
0

Bookcrossing (inaczej nazywana uwalnianiem książek, krążeniem książek lub książkokrążeniem) – idea nieodpłatnego przekazywania książek najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać.

Książki mogą być też zostawiane w przypadkowych miejscach jak tramwaj, ulica, uczelnia itd. Wtedy książki opatrzone są stosowną informacją, takiej na przykład treści: Cześć, jestem uwolnioną książką, jeśli chcesz, to weź mnie ze sobą, jestem za darmo, oraz krótką informacją o bookcrossingu Bookcrosserzy, czyli ludzie uprawiający bookcrossing, tłumaczą swoją ideę tym, że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.

Idea bookcrossingu pojawiła się po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, w Polsce 2003 roku założono również portal www.bookcrossing.pl. Biblioteka ZSP „Cogito” wraz z pedagogiem szkolnym postanowiły włączyć się w tę akcję, by propagować czytelnictwo. W ramach tej akcji przeprowadziły Konkurs pięknego czytania w SP nr 6 poza tym uczniowie czytali bajki w świetlicy środowiskowej .Zakończeniem akcji było uwalnianie książek wśród mieszkańców dzielnicy Hugo. Zainteresowanie było duże. Przygotowaliśmy do uwolnienia 180 książek , które zostały zebrane wśród uczniów i pracowników szkoły udało się nam uwolnić 160 egzemplarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.