Strona główna Wydarzenia Pan Cogito jedzie na EURO

Pan Cogito jedzie na EURO

682
0

EURO 2012 to wydarzenie, którym od 8 czerwca żyje niemalże cała Polska. Dopingujemy piłkarzy w strefach kibica, przed telewizorami, a niektórzy szczęśliwcy na stadionach. A gdy emocje, w związku z odpadnięciem polskich piłkarzy, nieco opadły, do gry przystąpili uczniowie klas I naszej szkoły.
21 czerwca odbył się zorganizowany przez p. Bożenę Rosicką turniej wiedzy o EURO. Uczestnicy odpowiadali na 35 pytań, z których tylko nieliczne dotyczyły samej imprezy. By znaleźć się w czołówce najlepszych należało wykazać się wiedzą na temat sportu, kultury i kuchni 16 krajów biorących udział w mistrzostwach. Pytania trudne przeplatały się z łatwymi. O ile z rozpoznaniem opisów Ronaldo czy Podolskiego raczej nikt nie miał kłopotów, to określenie sposobu poruszania się zawodników grających w polo, czy historia udziału Polski w piłkarskich mundialach nie były już dla uczestników takie oczywiste. W konkursie nie zabrakło pytań o kulinaria uczestników mistrzostw. Feta, szampan, kawior, knedliki czy flaki nie przysporzyły trudności startującym w konkursie.
Najbardziej rozległą wiedzę o 16 europejskich krajach wykazał się Daniel Bon z I TK. Gratulujemy.
Zwycięzca otrzyma nagrodę książkową.

Poprzedni artykułEgzamin II st. Flair
Następny artykuł„Czy wiesz co jesz?”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.