Strona główna Wydarzenia Pan Cogito jedzie na EURO

Pan Cogito jedzie na EURO

827
0

EURO 2012 to wydarzenie, którym od 8 czerwca żyje niemalże cała Polska. Dopingujemy piłkarzy w strefach kibica, przed telewizorami, a niektórzy szczęśliwcy na stadionach. A gdy emocje, w związku z odpadnięciem polskich piłkarzy, nieco opadły, do gry przystąpili uczniowie klas I naszej szkoły.
21 czerwca odbył się zorganizowany przez p. Bożenę Rosicką turniej wiedzy o EURO. Uczestnicy odpowiadali na 35 pytań, z których tylko nieliczne dotyczyły samej imprezy. By znaleźć się w czołówce najlepszych należało wykazać się wiedzą na temat sportu, kultury i kuchni 16 krajów biorących udział w mistrzostwach. Pytania trudne przeplatały się z łatwymi. O ile z rozpoznaniem opisów Ronaldo czy Podolskiego raczej nikt nie miał kłopotów, to określenie sposobu poruszania się zawodników grających w polo, czy historia udziału Polski w piłkarskich mundialach nie były już dla uczestników takie oczywiste. W konkursie nie zabrakło pytań o kulinaria uczestników mistrzostw. Feta, szampan, kawior, knedliki czy flaki nie przysporzyły trudności startującym w konkursie.
Najbardziej rozległą wiedzę o 16 europejskich krajach wykazał się Daniel Bon z I TK. Gratulujemy.
Zwycięzca otrzyma nagrodę książkową.