Strona główna Wydarzenia Gotowanie w COGITO na światowym poziomie

Gotowanie w COGITO na światowym poziomie

826
0

W minioną sobotę w nowo otwartym Parku Tradycji odbył się VIII Światowy Konkurs Gotowania Żuru. W konkursie wzięło udział 11 drużyn, wśród których znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły w składzie: Chodzidło Marcin z klasa 4K, Orel Damian z klasy 4K i Michalczyk Daniel z klasy 3K. Zmagania trwały ponad dwie godziny. Drużyny musiały ugotować minimum 5 litrów zupy. Nasi znakomici szkolni kucharze ugotowali aż 15 litrów doskonałego żuru. W ocenie sędziów zajęli co prawda piąte miejsce, ale zdaniem mieszkańców Siemianowic był to najlepszy żur ponieważ garnek świecił pustkami już po 15 minutach od ogłoszenia wyników i niestety wielu smakoszy oczekujących w długiej kolejce musiało obejść się smakiem.