Strona główna Wydarzenia Dzień patrona

Dzień patrona

743

DZIEŃ PATRONA W „COGITO”

 

Tradycją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” jest organizowany co roku Dzień Patrona. Podczas tego szkolnego święta przybliżamy postać Zbigniewa Herberta i poznajemy jego twórczość.

Wierni przesłaniu wspaniałego poety, staramy się być odważni i uczciwi. Mamy świadomość, że w kształtowaniu naszych postaw niezwykle ważne jest korzystanie z kulturowego dorobku przodków, dlatego właśnie w Dniu Patrona zaprezentowaliśmy prace będące próbą refleksji nad dziełami sztuki.

Z okazji Dnia Patrona 31.10.2012r. odbyła się uroczysta akademia, poświęcona sylwetce Herberta jako świadomego odbiorcy dzieł sztuki, nawiązującego w swej twórczości do bogatego dziedzictwa kultury europejskiej. Zafascynowany kulturą śródziemnomorską tworzywem swej poezji uczynił zarówno stare mity, dzieła sztuki, jak i znane postacie historyczne oraz literackie, traktowane jako punkt wyjścia do rozważań o skomplikowanej naturze ludzkiego losu.

Po akademii odbył się mecz piłki siatkowej między drużynami uczniów i nauczycieli.

Obchody Dnia Patrona przygotowały mgr Anna Musiał i mgr Bożena Rosicka.