Strona główna Wydarzenia Dzień patrona

Dzień patrona

689
0

DZIEŃ PATRONA W „COGITO”

 

Tradycją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” jest organizowany co roku Dzień Patrona. Podczas tego szkolnego święta przybliżamy postać Zbigniewa Herberta i poznajemy jego twórczość.

Wierni przesłaniu wspaniałego poety, staramy się być odważni i uczciwi. Mamy świadomość, że w kształtowaniu naszych postaw niezwykle ważne jest korzystanie z kulturowego dorobku przodków, dlatego właśnie w Dniu Patrona zaprezentowaliśmy prace będące próbą refleksji nad dziełami sztuki.

Z okazji Dnia Patrona 31.10.2012r. odbyła się uroczysta akademia, poświęcona sylwetce Herberta jako świadomego odbiorcy dzieł sztuki, nawiązującego w swej twórczości do bogatego dziedzictwa kultury europejskiej. Zafascynowany kulturą śródziemnomorską tworzywem swej poezji uczynił zarówno stare mity, dzieła sztuki, jak i znane postacie historyczne oraz literackie, traktowane jako punkt wyjścia do rozważań o skomplikowanej naturze ludzkiego losu.

Po akademii odbył się mecz piłki siatkowej między drużynami uczniów i nauczycieli.

Obchody Dnia Patrona przygotowały mgr Anna Musiał i mgr Bożena Rosicka.

Poprzedni artykułMroczny poniedziałek
Następny artykułStypendium programu „Stypendia św. Mikołaja”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.