Strona główna Wydarzenia Inwazja hotelarzy i gastronomów na Wielką Brytanię

Inwazja hotelarzy i gastronomów na Wielką Brytanię

810

ZSP „Cogito” kształci najlepszych fachowców. Dlaczego? Ponieważ umożliwia młodzieży udział w zagranicznych praktykach zawodowych.

Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole pana Piotra Wysockiego przedstawiciela angielskiego partnera programu projektu systemowego  „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki,  Priorytet III – Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.4 – Otwartość systemu oświaty w kontekście uczenia się przez całe życie, Poddziałanie 3.4.2 – Upowszechnienie uczenia się przez całe życie. Pan Wysocki ustalał z panią Joanną Paź i panią Sabiną Królikowską (koordynatorki programu) warunki pobytu naszej młodzieży w Wielkiej Brytanii. W maju 2013 roku do Anglii wyjedzie pierwsza z trzech grup. Kolejne wyjadą w październiku 2013 roku i maju 2014 r. Hotelarze i gastronomowie poznają specyfikę pracy w krajach Unii Europejskiej, nabędą doświadczeń zawodowych i będą mogli usprawniać swoje umiejętności językowe. Oczywiście „nie samą pracą żyje człowiek” dlatego w programie pobytu nie zabraknie wycieczek krajoznawczych.

Do Anglii wyjadą tylko najlepsi. Życzymy powodzenia wszystkim zainteresowanym praktyką zagraniczną.

 

Program EFS - Leonardo Da Vinci - koordynatorzy

pokl_leonardo_2a