Strona główna Wydarzenia Po głębszy oddech do Krakowa…

Po głębszy oddech do Krakowa…

629
0

We wtorek klasa klasa 2 TO wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Powitała nas Brama Floriańska wraz z murami obronnymi i ulica Floriańska z zabytkową zabudową. Potem widzieliśmy Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, Pomnik Adama Mickiewicza, zabytkowe kamienice i pałace. Ulicą Bracką przeszliśmy na Planty. Po drodze zatrzymaliśmy się przy ulicy Franciszkańskiej 3, aby spojrzeć w okno, z którego Jan Paweł II rozmawiał z młodzieżą podczas pielgrzymek do Polski. Planty to park miejski w Krakowie założony w latach 1822-1830, otaczający Stare Miasto. Tam oglądaliśmy wystawę plenerową pt. „Błogosławiony Jan Paweł II. Droga do świętości”- wybitnego fotografa papieskiego Adama Bujaka. Spacerkiem dotarliśmy na Wzgórze Wawelskie, gdzie zobaczyliśmy Zamek Królewski i jego renesansowy dziedziniec, Katedrę – z licznymi kaplicami oraz sarkofagami i pomnikami nagrobnymi królów polskich; kryptę św. Leonarda z grobami królewskimi, wieszczów i bohaterów narodowych. Część osób pomyślała życzenie, dotykając lewą ręką serca Dzwonu Zygmunta – pewnie takie, aby znów tu wrócić, choć byliśmy tu wiele razy… Kilka chwil spędziliśmy zadumani nad Wisłą, mając obok Wawelskiego Smoka, ziejącego ogniem. Czy w Krakowie czas wolniej płynie, czy to spotkanie z historią sprawia, że tu można zaczerpnąć głębszego oddechu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.