Strona główna Wydarzenia Spotkanie z prof. Janem Miodkiem

Spotkanie z prof. Janem Miodkiem

712

23 listopada 2012 uczniowie klasy 2 hotelarsko-informatycznej wzięli udział w wykładzie znakomitego językoznawcy prof. Jana Miodka pt. Polszczyzna najmłodszych pokoleń, który odbył się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Profesor poruszył zagadnienia językowe dotyczące współczesnych zapożyczeń w języku polskim oraz etymologii słów, które weszły już do naszego języka. Dużą część swojego wykładu profesor Jan Miodek poświęcił wymowie popularnych słów, takich jak np. biznes, keczup czy aquapark, które, jak się okazuje, wielu jeszcze sprawiają dużo problemów. Uczniowie mieli także możliwość zadania pytania ekspertowi oraz wzięli udział w losowaniu nagród ufundowanych przez WSB. Spotkanie z profesorem zakończyło się rozdawaniem autografów i wspólną fotografią.