Strona główna Wydarzenia Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

838
0

W dzisiejszym dniu w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości przypadającego w niedzielę 11 listopada.

Prezentowana inscenizacja słowno-muzyczna pt. „Od Gaude Mater Polonia do Mazurka Dąbrowskiego” poświęcona była polskim pieśniom patriotycznym. Dzień 11 listopada został ustanowiony ustawą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 1937 r. polskim świętem narodowym i pozostał oficjalnie Świętem do roku 1944. W 1945 roku komunistyczne władze PRL jako święto państwowe ustanowiły dzień 22 lipca. Święto Niepodległości obchodzone w dniu 11 listopada zostało przywrócone przez Sejm dopiero po transformacji ustrojowej w roku 1989. Dla uczniów ZSP „COGITO” była to wielka lekcja historii, którą zresztą przeżyją jeszcze raz w dniu 11 listopada na uroczystych obchodach Święta Niepodległości, na które serdecznie zaprasza wszystkich uczniów Dyrekcja i Rada Pedagogiczna.

Poprzedni artykułInformacja dla rodziców i maturzystów
Następny artykuł„Rodzinne” zmagania w Cogito

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.