Strona główna Konkursy Konkurs „Cud Bożego Narodzenia”

Konkurs „Cud Bożego Narodzenia”

885
0

W dniu 17.12.2012 odbył się finał konkursu „Cud bożego Narodzenia”, który został przygotowany przez mgr Helenę Kruszecką oraz ks. Mirosława Rataja. Miał na celu przybliżenie tradycji i obyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap przeprowadzono na lekcjach religii i polegał na rozwiązywaniu testu do drugiego etapu przeszło 10 osób, które uzyskały maksymalną liczbę punktów. Finał odbywał się na auli szkolnej, tym razem uczestnicy odpowiadali ustnie na 70 pytań wcześniej wylosowanych przez siebie. Niektóre z pytań sprawiały uczestnikom kłopot np.: co było poczęstunkiem dla dusz zmarłych podczas wigilii?, albo w którym wieku pojawiły się opłatki. Walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta, potrzebna była dogrywka. Zwycięzcą konkursu został Grzegorz Pisula uczeń klasy 2TK.