Strona główna Konkursy „Sowa matematyczna” w naszej szkole

„Sowa matematyczna” w naszej szkole

860
0

29 listopada w naszej szkole odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotów Ścisłych „Sowa matematyczna”. Główną ideą konkursu jest przygotowanie uczniów do tego, co czeka ich na egzaminach, kończących  poszczególne etapy nauki (sprawdzian na zakończenie szkoły podstawowej, egzamin gimnazjalny oraz maturalny). Nasi uczniowie startowali w kategorii Archimedes (skierowanej m.in. do I klas szkół ponadgimnazjalnych).

Uczniowie klasy I TKZ: Aleksandra Bajorek, Agnieszka Rubaj, Martin Bobrowski, Mateusz Lewicki, Kamil Stencel, Michał Woźniak oraz dwie uczennice klasy I TZ – Jessica Ambroziak  i Agata Bubała zmierzyli się z wcale niełatwymi zadaniami.  Dwa czteroosobowe zespoły musiały odpowiedzieć na 30 pytań testowych, dotyczących różnych zagadnień matematycznych. Konkurs był sprawdzianem nie tylko umiejętności logicznego myślenia, sprawności rachunkowej, ale także współpracy w grupie. Mamy nadzieję, że właśnie ta współpraca zaowocuje dobrymi wynikami, na które  z niecierpliwością czekamy. A chętne osoby, które chciałyby się zmierzyć  w tego typu potyczkach zapraszamy na kolejną edycję „Sowy matematycznej” już w przyszłym roku szkolnym.