Strona główna Komunikaty Statystyki, podsumowania, ciekawostki… (2012 r.)

Statystyki, podsumowania, ciekawostki… (2012 r.)

816
Stargate Atlantis
Stargate

Na zakończenie roku kalendarzowego 2012, chcielibyśmy Wam przedstawić kilka ciekawych statystyk dotyczących naszej szkolnej strony WWW i nie tylko… Informacje podzielone zostały na kilka najważniejszych kategorii, które przedstawione są poniżej.

  • Naszą stronę odwiedzono ponad 236424 razy (w tym ponad 19772 unikalnych wejść tj. niepowtarzających się).
  • Najwięcej ogólnych odwiedzin na naszej stronie zanotowano dnia 13 września 2012 r. (2139 osób) oraz – tutaj ciekawa niespodzianka – 1 kwietnia 2012 r. (1824 osoby).
  • Najwięcej unikalnych, jednorazowych, niepowtarzających się odwiedzin odnotowano na początku roku szkolnego tj. 3 września 2012 r. (413 osób) oraz 27 listopada 2012 r. (345 osób).
  • Najczęściej otwieraną podstroną była strona zastępstw (ponad 40000 razy), galeria zdjęć (ponad 8000 razy) oraz strona kontaktowa (ponad 3500 razy).
  • Najpopularniejszą przeglądarką internetową z której odwiedzano naszą stronę jest Mozilla Firefox (z udziałem ponad 51%), a następnie Google Chrome (25%). Niestety jest jeszcze spora liczba osób (pond 3000), która odwiedza naszą stronę z przeglądarki Internet Explorer w wersji 6, która już dawno nie powinna być używana.
  • Rozkład systemów operacyjnych użytkowników naszej strony prezentuje wykres, z którego można wyciągnąć wnioski, że pomimo wieku Windows XP jest dalej najpopularniejszym systemem. Ciekawostką jest za to fakt, że różne dystrybucje systemu Linux doganiają powoli system Windows Vista. Nowy system Microsoftu wprowadzony w tym roku – Windows 8 – nie znalazł się w zestawieniu, gdyż nie przekroczył 0,5% wejść.

[easychart type=”pie” title=”Systemy operacyjne odwiedzających naszą stronę (%)” groupnames=”Windows XP,Windows Vista,Linux,Windows 7,Mac OS X,Systemy mobilne (Android etc.),Windows NT4 i 2000″ group1values=”44.6″ group2values=”7.3″ group3values=”6.4″ group4values=”39.1″ group5values=”0.5″ group6values=”1.5″ group7values=”0.6″ chartfadecolor=”FFFFFF”]

Przy tej okazji warto też pochwalić się inną ciekawostką… Serwer zarządzający naszą szkołą (działający na zaawansowanym systemie PLD Linux), który uruchomiony został na początku tego roku jako wspólna praca uczniów kierunku Technik Informatyk naszej szkoły oraz nauczycieli, działa nieprzerwanie już 273 dni (zrzut ekranu poniżej). Mamy nadzieje, że uda nam się przekroczyć magiczną barierę 365 dni, co udowodni, że w naszej szkole kształcą się prawdziwi fachowcy, nie tylko zdający dobrze egzamin, ale znający się na rzeczy 🙂

czas_pracy_serwera_htop

Do siego roku!