Strona główna Wydarzenia Współpraca Cogito z WSB

Współpraca Cogito z WSB

969
0

Maturzyści uczestniczyli w projekcie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Spotkanie przedstawicieli WSB z młodzieżą odbyło się 5.12.2012. Po przybliżeniu charakteru studiów, uczniowie wysłuchali wykładu na temat: „Anonimowość użytkowników portali internetowych”. Szeroki rozpowszechniony dostęp do sieci Internet spowodował dynamiczny wzrost wszelkiego rodzaju portali. Obecność przeglądarki internetowej nie tylko w komputerze osobistym, ale również w telefonie komórkowym jest chętnie wykorzystywane przez ich posiadaczy. Czy wzrost popularności usług sieciowych i ich użytkowanie pociąga za sobą świadomość użytkowników na temat bezpieczeństwa swoich danych? Czy użytkownicy są świadomi informacji, jakie zostają po ich działalności w sieci? Na te i inne pytania odpowiedzi można było uzyskać w atrakcyjnej i przystępnej formie wzbogaconej prezentacją multimedialną. Dzięki przeprowadzonym warsztatach uczniowie dowiedzieli się na temat oprogramowania TOR, w jaki sposób z niego korzystać aby zapewnić bezpieczeństwo danych oraz anonimowość w sieci.