Strona główna Wydarzenia Cogito szyje laleczki dla Unicef’u

Cogito szyje laleczki dla Unicef’u

979
0

Nadszedł czas na finalizację projektu „Wszystkie Kolory Świata” organizowanego przez UNICEF. W ramach akcji uczniowie przygotowali specjalne, charytatywne laleczki UNICEF. Laleczki te nie są zwykłymi szmacianymi zabawkami, lecz symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić dzieciom zamieszkującym biedne kraje. Tegoroczna odsłona projektu jest jego drugą edycją. Pierwsza, zorganizowana na przełomie 2011 i 2012 roku, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli w całej Polsce. W działania w ramach akcji zaangażowało się wówczas ponad 1100 placówek edukacyjnych. Dzięki niebywałej mobilizacji ze strony współpracujących z UNICEF szkół udało się pozyskać ponad 720 tysięcy złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone. Całość funduszy została przekazana do biura regionalnego UNICEF w Sierra Leone, gdzie zorganizowana została zakrojona na szeroką skalę kampania szczepień.

 

Nasza szkoła włączyła się w tę akcję z pełnym zaangażowaniem. Uczniowie wszystkich klas postanowili przygotować swoje indywidualne kreacje, nie zabrakło również akcentów regionalnych, a także inspiracji kulturą innych krajów. Piękne, ręcznie wykonane laleczki, zostaną zlicytowane na najbliższym spotkaniu rodziców, które odbędzie się w czwartek tj. 24.01.2013 br. Cena wywoławcza: 20 zł. Cała uzyskana kwota zostanie przekazana na rzecz organizacji UNICEF.

 

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie, zapraszamy serdecznie na licytację naszych lalek 🙂