Strona główna Wydarzenia Doradca zawodowy wskaże Ci właściwą drogę

Doradca zawodowy wskaże Ci właściwą drogę

1284
0

Uczestnicy projektu „Mam zawód mam pracę w regionie” uczestniczą w zajęciach z doradztwa grupowego, podczas których zdobędą wiedzę na temat: rynku pracy, trendów rozwojowych w zawodach,zasad sporządzania dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacji, świadomego planowania kariery i podjęcia roli zawodowej.
Zajęcia z doradztwa indywidualnego będą miały na celu ukierunkowanie uczniów na rozwój zawodowy. Doradca wraz z uczniem opracuje Indywidualny Plan Rozwoju Zawodowego, który m.in:scharakteryzuje umiejętności zawodowe i kompetencje,zidentyfikuje deficyty w zakresie wiedzy i umiejętności, określi cel zawodowy i sposób jego realizacji.

Dodatkowo uczestnicy Projektu będą mieli możliwość skorzystania z kursów on-line, dostępnych na specjalnie przygotowanej do tego celu platformie e-learningowej. /www.e-zawodowcy.eu/ Na platformie e-learningowej dostępne będą 3 bloki szkoleniowe, podzielone na kursy przygotowujące do matury, kursy wyrównujące dysproporcje edukacyjne oraz kursy dodatkowe, poszerzające wiedzę.

Życzymy powodzenia.