Strona główna Wydarzenia W Salonie Pana Cogito

W Salonie Pana Cogito

754
0

11 stycznia 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych ,,Cogito” odbyło się spotkanie ze znanym siemianowiczaninem Adamem Bulem – wirtuozem gitary, absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach, nauczycielem, pasjonatem gór i podróży. Gość Salonu Pana Cogito opowiadał głównie o swojej podróży do Ziemi Świętej- miejsca, gdzie ścierały się cywilizacje, krzyżowały interesy polityczne i rodziły się największe monoteistyczne religie świata. Pośród barwnych opowieści nie zabrakło także reminiscencji z górskich wędrówek po Andach czy Himalajach.
Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała ciekawostek związanych z Jerozolimą, Betlejem czy życiem codziennym mieszkańców Bliskiego Wschodu. Gość specjalny Salonu przybliżył uczniom nie tylko kulturę obszaru położonego po obu stronach Jordanu, ale także opowiedział o trudach związanych z podróżowaniem np. autostopem, czy problemach na lotnisku, gdzie nasz gość został niemal uznany za terrorystę. W czasie prawie dwugodzinnego spotkania uczniowie obejrzeli liczne fotografie upamiętniające miejsca podroży naszego gościa a także mieli możliwość zadania mu pytania. Mamy nadzieję, że spotkanie z panem Adamem rozbudzi pasję podróżowania i będzie dla niektórych początkiem pięknej przygody życia.

W_salonie_pana_Cogito