Strona główna Wydarzenia Wszystkie Kolory Świata w Cogito

Wszystkie Kolory Świata w Cogito

Nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w programie Unicefu „Wszystkie kolory świata” W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Uczniowie, przystępując do pracy, sami zdecydują z jakiego kraju będzie pochodziła ich laleczka, jak będzie miała na imię, jaki będzie jej kolor skóry oraz czy i jakie będzie miała hobby. Tymi informacjami uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. Ten obszar pozostawiamy kreatywności uczniów. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na dramatyczna sytuację dzieci w Czadzie. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Zapraszamy do wzięcia udziału akcji.

Poprzedni artykułGóra grosza 2012
Następny artykułEliminacje V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej