Strona główna Wydarzenia Karnawałowe ostatki z COGITO

Karnawałowe ostatki z COGITO

741
0

W tradycję naszej szkoły wpisały się już na stałe zabawy karnawałowe prowadzone w ramach wolontariatu dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Boromeuszek w Siemianowicach Śląskich. W środę 6 lutego b.r., uczniowie naszej szkoły bawili się wspólnie z pensjonariuszami na balu przebierańców. Zabawa przeplatana była licznymi konkursami z nagrodami, które wprowadziły przyjazną atmosferę. Nagrodą za włożoną pracę był wyraz wzruszenia i radości na twarzach uczestników spotkania. Na zakończenie, Dyrekcja, pedagodzy, a przede wszystkim młodzież ZSP COGITO, otrzymała podziękowanie za ofiarowanie swojego czasu, talentów i młodzieńczego entuzjazmu, co pomogło oderwać się mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej od szarej codzienności, utrwalając ich poczucie wartości i przynależności. Wszyscy bawili się świetnie i z niecierpliwością oczekują następnego spotkania. Współpraca z Domem pomaga w przełamywaniu stereotypów dotyczących ludzi chorych i starych, zaspokajając ich potrzebę kontaktów ze społeczeństwem.