Strona główna Wydarzenia Karnawałowe ostatki z COGITO

Karnawałowe ostatki z COGITO

655
0

W tradycję naszej szkoły wpisały się już na stałe zabawy karnawałowe prowadzone w ramach wolontariatu dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Boromeuszek w Siemianowicach Śląskich. W środę 6 lutego b.r., uczniowie naszej szkoły bawili się wspólnie z pensjonariuszami na balu przebierańców. Zabawa przeplatana była licznymi konkursami z nagrodami, które wprowadziły przyjazną atmosferę. Nagrodą za włożoną pracę był wyraz wzruszenia i radości na twarzach uczestników spotkania. Na zakończenie, Dyrekcja, pedagodzy, a przede wszystkim młodzież ZSP COGITO, otrzymała podziękowanie za ofiarowanie swojego czasu, talentów i młodzieńczego entuzjazmu, co pomogło oderwać się mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej od szarej codzienności, utrwalając ich poczucie wartości i przynależności. Wszyscy bawili się świetnie i z niecierpliwością oczekują następnego spotkania. Współpraca z Domem pomaga w przełamywaniu stereotypów dotyczących ludzi chorych i starych, zaspokajając ich potrzebę kontaktów ze społeczeństwem.

Poprzedni artykułRanking „Perspektyw” korzystny dla COGITO
Następny artykułEgzamin flair

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.