Strona główna Wydarzenia Na wagary do COGITO

Na wagary do COGITO

772
0

No i mamy wiosnę! Może na razie w kalendarzu, bo za oknem aura raczej kojarzy się nam ze świętami Bożego Narodzenia aniżeli z nadchodzącą Wielkanocą. Ważne, że kalendarzowa wiosna nastała, a wraz z nią tradycyjne topienie marzanny i … wagary. Może to zabrzmieć dziwnie, ale przy takiej pogodzie warto pójść po rozum do głowy i tzw. dzień wagarowicza spędzić w miłym towarzystwie, z pożytkiem w dobrych warunkach… w szkole!

W COGITO pierwszy dzień wiosny obfitował w wiele atrakcji. Imprezą główną były zmagania wiedzy na gruncie popularnego programu telewizyjnego „KOCHAM CIĘ POLSKO”, w którym wystąpiły drużyny klas pierwszych i drugich. Fantastyczna zabawa, gromkie brawa, dopingowanie drużyn przez publiczność towarzyszyły zawodnikom przez ponad godzinę. Konkurs przygotowany został przez samorząd szkolny pod czujnym okiem opiekunów pani Sabiny Królikowskiej i Sylwii Gralikowskiej.

Na tym nie koniec. Aby wszyscy byli usatysfakcjonowani, a każdy znalazł coś dla siebie dla kolejnej części młodzieży przygotowano projekcje filmu.

Byli jednak i tacy, którzy stwierdzili, że nowa pora roku jest dobrym momentem na podjęcie nowych wyzwań.  Uczniowie klas trzecich kierunku kucharz i technik organizacji usług gastronomicznych pod opieką nauczycieli pani Joanny Kleczki i pana Rafała Podleckiego zdecydowali się oddać krew dla potrzebujących. Sami nauczyciele również podjęli to wyzwanie dając przykład młodzieży.

Najsmaczniej jednak dzień wiosny powitali uczniowie klasy 4 technikum kierunku kucharz, którzy przygotowali w ramach zajęć bankiet angielski obfitujący w różnorodne, misternie wykonane potrawy zakąskowe. Bogato dekorowane zakąski trafiły na przepiękny stół bankietowy by młodzież na koniec swych zmagań mogła wcielić się w rolę gości tego bankietu i zakończyć zajęcia konsumując swoje dzieła. Ciekawostką tych zajęć jest to, że podczas wykonywania różnych prac kręcono filmy z wykonywania poszczególnych czynności. Inicjatorkami tego przedsięwzięcia były panie Bożena Trziszka i Renata Olszak-Flak.

I tak to mimo zajęć, przeplatanych imprezami, wagarowaliśmy w naszej rodzinnej atmosferze w COGITO. Dużo zabawy, uśmiech, ale i nowe wyzwania. Było naprawdę fantastycznie! Za rok będzie jeszcze lepiej.