Strona główna Wydarzenia Na wagary do COGITO

Na wagary do COGITO

559
0

No i mamy wiosnę! Może na razie w kalendarzu, bo za oknem aura raczej kojarzy się nam ze świętami Bożego Narodzenia aniżeli z nadchodzącą Wielkanocą. Ważne, że kalendarzowa wiosna nastała, a wraz z nią tradycyjne topienie marzanny i … wagary. Może to zabrzmieć dziwnie, ale przy takiej pogodzie warto pójść po rozum do głowy i tzw. dzień wagarowicza spędzić w miłym towarzystwie, z pożytkiem w dobrych warunkach… w szkole!

W COGITO pierwszy dzień wiosny obfitował w wiele atrakcji. Imprezą główną były zmagania wiedzy na gruncie popularnego programu telewizyjnego „KOCHAM CIĘ POLSKO”, w którym wystąpiły drużyny klas pierwszych i drugich. Fantastyczna zabawa, gromkie brawa, dopingowanie drużyn przez publiczność towarzyszyły zawodnikom przez ponad godzinę. Konkurs przygotowany został przez samorząd szkolny pod czujnym okiem opiekunów pani Sabiny Królikowskiej i Sylwii Gralikowskiej.

Na tym nie koniec. Aby wszyscy byli usatysfakcjonowani, a każdy znalazł coś dla siebie dla kolejnej części młodzieży przygotowano projekcje filmu.

Byli jednak i tacy, którzy stwierdzili, że nowa pora roku jest dobrym momentem na podjęcie nowych wyzwań.  Uczniowie klas trzecich kierunku kucharz i technik organizacji usług gastronomicznych pod opieką nauczycieli pani Joanny Kleczki i pana Rafała Podleckiego zdecydowali się oddać krew dla potrzebujących. Sami nauczyciele również podjęli to wyzwanie dając przykład młodzieży.

Najsmaczniej jednak dzień wiosny powitali uczniowie klasy 4 technikum kierunku kucharz, którzy przygotowali w ramach zajęć bankiet angielski obfitujący w różnorodne, misternie wykonane potrawy zakąskowe. Bogato dekorowane zakąski trafiły na przepiękny stół bankietowy by młodzież na koniec swych zmagań mogła wcielić się w rolę gości tego bankietu i zakończyć zajęcia konsumując swoje dzieła. Ciekawostką tych zajęć jest to, że podczas wykonywania różnych prac kręcono filmy z wykonywania poszczególnych czynności. Inicjatorkami tego przedsięwzięcia były panie Bożena Trziszka i Renata Olszak-Flak.

I tak to mimo zajęć, przeplatanych imprezami, wagarowaliśmy w naszej rodzinnej atmosferze w COGITO. Dużo zabawy, uśmiech, ale i nowe wyzwania. Było naprawdę fantastycznie! Za rok będzie jeszcze lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.