Strona główna Wydarzenia Świąteczne kulinarne spotkanie z COGITO

Świąteczne kulinarne spotkanie z COGITO

717
0

W dniu 26.03.2013 gościliśmy dzieci ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego z Siemianowic Śląskich. Nauczyciel gastronomii mgr Bożena Trziszka i bibliotekarz mgr Helena Kruszecka oraz pedagog mgr Agata Dykta wraz z młodzieżą klasy drugiej o profilu kucharz zaproponowali dzieciom przygodę z gotowaniem z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Zaczęliśmy od nauki nakrywania świątecznego stołu. Następnie dzieci przystąpiły do sporządzania potraw. Przybyli goście uczyli się przyrządzać naleśniki na dwa sposoby oraz ulubioną zupę. Dzieci z przejęciem przygotowywały świąteczny mazurek, który został ozdobiony różami z marcepanu wykonanymi przez nich z ogromnym zaangażowaniem. Nad całością zadań wykonywanych przez dzieci czuwali nasi uczniowie Estera i Ewelina Świerkot, Damian Lepiarczyk i Rafał Klasik, którzy także podchodzili do wykonywania każdej potrawy z dziecięcą radością. Dzieci otrzymały od szkoły zajączki świąteczne oraz wykonany przez z nich mazurek świąteczny. Szkoła również otrzymała od małych podopiecznych Placówki prezenty, a były nimi dwa wazony ręcznie wykonane przez dzieci oraz świąteczne życzenia. Na koniec wizyty w naszej szkole dzieci złożyły swoje podpisy, które zostały uwiecznione na zdjęciu. Wszystkie zdjęcia dostępne jak zawsze w galerii.

Poprzedni artykułCOGITO na międzynarodowo!
Następny artykułUzupełnienie do kalendarium roku szkolnego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.