Strona główna Wydarzenia Świąteczne kulinarne spotkanie z COGITO

Świąteczne kulinarne spotkanie z COGITO

789
0

W dniu 26.03.2013 gościliśmy dzieci ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego z Siemianowic Śląskich. Nauczyciel gastronomii mgr Bożena Trziszka i bibliotekarz mgr Helena Kruszecka oraz pedagog mgr Agata Dykta wraz z młodzieżą klasy drugiej o profilu kucharz zaproponowali dzieciom przygodę z gotowaniem z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Zaczęliśmy od nauki nakrywania świątecznego stołu. Następnie dzieci przystąpiły do sporządzania potraw. Przybyli goście uczyli się przyrządzać naleśniki na dwa sposoby oraz ulubioną zupę. Dzieci z przejęciem przygotowywały świąteczny mazurek, który został ozdobiony różami z marcepanu wykonanymi przez nich z ogromnym zaangażowaniem. Nad całością zadań wykonywanych przez dzieci czuwali nasi uczniowie Estera i Ewelina Świerkot, Damian Lepiarczyk i Rafał Klasik, którzy także podchodzili do wykonywania każdej potrawy z dziecięcą radością. Dzieci otrzymały od szkoły zajączki świąteczne oraz wykonany przez z nich mazurek świąteczny. Szkoła również otrzymała od małych podopiecznych Placówki prezenty, a były nimi dwa wazony ręcznie wykonane przez dzieci oraz świąteczne życzenia. Na koniec wizyty w naszej szkole dzieci złożyły swoje podpisy, które zostały uwiecznione na zdjęciu. Wszystkie zdjęcia dostępne jak zawsze w galerii.