Strona główna Wydarzenia Uczniowie „Cogito” na Uniwersytecie Śląskim

Uczniowie „Cogito” na Uniwersytecie Śląskim

787
0

14 marca uczniowie klasy I TKZ Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” wraz z wychowawcą – mgr Ewą Czyrwik oraz z nauczycielem matematyki – mgr inż. Izabelą Nowakowską wzięli udział w obchodach „Święta Liczby Pi”, które hucznie obchodzone było na Wydziale Matematycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Uczniowie mieli okazję przekonać się, że liczba Pi to nie tylko stała matematyczna, ale że cała matematyka ma bardzo szerokie zastosowanie w codziennym życiu. Co więcej: można się nią zachwycić, wszak królowa nauk nie musi być wcale nudna. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, ponieważ uczniowie mieli całkowicie wypełniony czas ciekawymi konkursami i wykładami, z których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzież brała udział w grach i zagadkach logicznych, hafcie matematycznym, Pilionerach – czyli niczym innym jak w Milionerach w matematycznym wydaniu. Biorąc udział w zajęciach z origami uczniowie mogli wykazać się nie tylko wiedzą matematyczną, którą niewątpliwie posiadają, ale także umiejętnościami nabytymi na zajęciach z obsługi konsumenta. (Jak się okazuje – składanie serwetek może być dobrą podstawą do tworzenia trudniejszych form z papieru).

liczba_pi_us liczba_pi_us2