Strona główna Wydarzenia Uczniowie „Cogito” na Uniwersytecie Śląskim

Uczniowie „Cogito” na Uniwersytecie Śląskim

640
0

14 marca uczniowie klasy I TKZ Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” wraz z wychowawcą – mgr Ewą Czyrwik oraz z nauczycielem matematyki – mgr inż. Izabelą Nowakowską wzięli udział w obchodach „Święta Liczby Pi”, które hucznie obchodzone było na Wydziale Matematycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Uczniowie mieli okazję przekonać się, że liczba Pi to nie tylko stała matematyczna, ale że cała matematyka ma bardzo szerokie zastosowanie w codziennym życiu. Co więcej: można się nią zachwycić, wszak królowa nauk nie musi być wcale nudna. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, ponieważ uczniowie mieli całkowicie wypełniony czas ciekawymi konkursami i wykładami, z których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzież brała udział w grach i zagadkach logicznych, hafcie matematycznym, Pilionerach – czyli niczym innym jak w Milionerach w matematycznym wydaniu. Biorąc udział w zajęciach z origami uczniowie mogli wykazać się nie tylko wiedzą matematyczną, którą niewątpliwie posiadają, ale także umiejętnościami nabytymi na zajęciach z obsługi konsumenta. (Jak się okazuje – składanie serwetek może być dobrą podstawą do tworzenia trudniejszych form z papieru).

liczba_pi_us liczba_pi_us2

Poprzedni artykułMatematyka i logika wokół nas (edycja II)
Następny artykułXVII Międzynarodowe Targi Gastronomiczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.