Strona główna Wydarzenia Profilaktyka nowotworowa (2013)

Profilaktyka nowotworowa (2013)

981
0

W ramach programu promocji zdrowia i Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole odbyła się konferencja pod przewodnim hasłem „Profilaktyka raka szyjki macicy”. Pierwszy wykład wygłoszony przez panią Ewę Mastalerz-dietetyka dotyczył zasad zdrowego odżywiania, kolejne nawiązywały do profilaktyki nowotworowej w tym do profilaktyki raka szyjki macicy, wygłoszone między innymi przez lek med. Andrzeja Czumę-ginekologa. Słuchaczami prelekcji była nasza młodzież i zaproszeni goście. Uczniowie i pracownicy szkoły mogli również skorzystać z bezpłatnych badań pomiaru tkanki tłuszczowej. Pomysłodawcami akcji byli koordynatorzy promocji zdrowia Agata Dykta i Anna Ossowska. Wykłady prowadzone były przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach. Wiedza zdobyta przez uczniów podczas wykładu posłuży do ochrony zdrowia własnego i ich najbliższych.