Strona główna Wydarzenia Profilaktyka nowotworowa (2013)

Profilaktyka nowotworowa (2013)

821
0

W ramach programu promocji zdrowia i Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole odbyła się konferencja pod przewodnim hasłem „Profilaktyka raka szyjki macicy”. Pierwszy wykład wygłoszony przez panią Ewę Mastalerz-dietetyka dotyczył zasad zdrowego odżywiania, kolejne nawiązywały do profilaktyki nowotworowej w tym do profilaktyki raka szyjki macicy, wygłoszone między innymi przez lek med. Andrzeja Czumę-ginekologa. Słuchaczami prelekcji była nasza młodzież i zaproszeni goście. Uczniowie i pracownicy szkoły mogli również skorzystać z bezpłatnych badań pomiaru tkanki tłuszczowej. Pomysłodawcami akcji byli koordynatorzy promocji zdrowia Agata Dykta i Anna Ossowska. Wykłady prowadzone były przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach. Wiedza zdobyta przez uczniów podczas wykładu posłuży do ochrony zdrowia własnego i ich najbliższych.

Poprzedni artykułŹródło wiary z COGITO
Następny artykułZakończenie roku szkolnego dla klas IV

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.