Strona główna Wydarzenia Źródło wiary z COGITO

Źródło wiary z COGITO

702
0

Dnia 17.04.2014 w auli szkolnej miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Z okazji roku wiary uczniowie naszej szkoły wraz z mgr Heleną Kruszecką oraz ks. Mirosławem Ratajem przygotowali inscenizację zatytułowaną „Źródło wiary”. Spektakl ten przybliżył młodzieży postać Marcina Lutra twórcę reformacji, a jednocześnie propagatora Pisma Świętego, które jako pierwszy przetłumaczył na język narodowy, chciał w ten sposób udostępnić je dla wszystkich. Dla Lutra słowo miało duże znaczenie chcieliśmy w ten sposób przypomnieć młodzieży i nauczycielom o tym jakie znaczenie ma w życiu człowieka Pismo Święte. Inscenizację przygotowano na podstawie książki pt. „Tak oto stoję” Rolanda Baitona. W inscenizacji wzięli udział uczniowie klasy 1TKZ, 2TK oraz 4TK. Więcej zdjęć dostępne w naszej galerii.

Poprzedni artykułSmaczne zakończenie nauki kucharzy [FILM]
Następny artykułProfilaktyka nowotworowa (2013)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.