Strona główna Wydarzenia Cogito pozytywnie zakręcone

Cogito pozytywnie zakręcone

654

Projekt KorbaUczniowie ZSP COGITO nie po raz pierwszy uczestniczą w projekcie KORBA, który skierowany jest do ambitnej i przedsiębiorczej młodzieży z różnych województw w Polsce.

28 maja czwórka uczniów klas pierwszych – liderzy realizowanych programów „Ekobadacze wody z Cogito” oraz „Ekobadacze powietrza z Cogito” uczestniczyli w jednodniowych warsztatach w Katowicach. W trakcie tych warsztatów doskonalili m.in. swoje liderskie umiejętności, uczyli się jak prowadzić swój własny program i aktywnie uczestniczyć w sprawach regionu. Poprzez realizację programów młodzież ma możliwość odkrywania i rozwijania swoich pasji oraz dołączenia do grona pozytywnie zakręconych liderów.

Projekt KORBA współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z krajami członkowskimi UE, a patronat honorowy objęli m.in. Minister Rozwoju Regionalnego oraz Krajowa Izba Gospodarcza.