Strona główna Wydarzenia Konferencja w Sali Sejmu Śląskiego

Konferencja w Sali Sejmu Śląskiego

787

Miniony weekend to w COGITO czas powitania powracającej z praktyk z Wielkiej Brytanii młodzieży, a już przyszło się nam prezentować na konferencji „Mobilność międzynarodowa kluczem sukcesu edukacyjnego”. Targi zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Katowicach odbyły się w Sali Sejmu Śląskiego. W konferencji poświęconej upowszechnianiu rezultatów programu „Uczenie się przez całe życie” wzięło udział 160 osób – nauczycieli i dyrektorów szkół w województwie śląskim, a także uczniów, którzy biorą udział w programach Comenius, Leonardo da Vinci i projektach systemowych  „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Nauczyciele i młodzież COGITO prezentowała materiały z realizowanych projektów, a przede wszystkim obecnego projektu staży zawodowych gastronomiczno-hotelarsko-informatycznego w mieście Stafford w Wielkiej Brytanii. Młodzież, która jeszcze kilka dni temu doskonaliła swoje umiejętności zawodowe i językowe dzieliła się swoimi wrażeniami z uczestnikami konferencji. Należy nadmienić, że udział w tych programach daje otwarcie się na świat, umiejętność życia w innym miejscu, wyrabia samodzielność w młodych ludziach.

To już kolejny udział w tego typu imprezie przez koordynatorów i młodzieży z COGITO. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenia wspierają wszystkich tych, którzy rozpoczynają programy stażowe dla młodych ludzi.

pokl_leonardo_2a