Strona główna Wydarzenia Konferencja w Sali Sejmu Śląskiego

Konferencja w Sali Sejmu Śląskiego

735
0

Miniony weekend to w COGITO czas powitania powracającej z praktyk z Wielkiej Brytanii młodzieży, a już przyszło się nam prezentować na konferencji „Mobilność międzynarodowa kluczem sukcesu edukacyjnego”. Targi zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Katowicach odbyły się w Sali Sejmu Śląskiego. W konferencji poświęconej upowszechnianiu rezultatów programu „Uczenie się przez całe życie” wzięło udział 160 osób – nauczycieli i dyrektorów szkół w województwie śląskim, a także uczniów, którzy biorą udział w programach Comenius, Leonardo da Vinci i projektach systemowych  „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Nauczyciele i młodzież COGITO prezentowała materiały z realizowanych projektów, a przede wszystkim obecnego projektu staży zawodowych gastronomiczno-hotelarsko-informatycznego w mieście Stafford w Wielkiej Brytanii. Młodzież, która jeszcze kilka dni temu doskonaliła swoje umiejętności zawodowe i językowe dzieliła się swoimi wrażeniami z uczestnikami konferencji. Należy nadmienić, że udział w tych programach daje otwarcie się na świat, umiejętność życia w innym miejscu, wyrabia samodzielność w młodych ludziach.

To już kolejny udział w tego typu imprezie przez koordynatorów i młodzieży z COGITO. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenia wspierają wszystkich tych, którzy rozpoczynają programy stażowe dla młodych ludzi.

pokl_leonardo_2a

Poprzedni artykułNowy plan na czerwiec
Następny artykułSłowa leczą. Porozmawiajmy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.