Strona główna Wydarzenia Słowa leczą. Porozmawiajmy…

Słowa leczą. Porozmawiajmy…

953
0

Słowa leczą. Porozmawiajmy…pod takim hasłem COGITO włączyło się w ogólnopolską akcję Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111, pod patronatem Fundacji Dzieci Niczyje.

W zajęciach warsztatowych wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Burza mózgów, zabawa „w głuchy telefon”, mini wykład, praca w grupie, plakaty informacyjne i prezentacja multimedialna, a to wszystko oprawione łagodną muzyką miały na celu dostarczyć młodzieży wiedzy na temat Telefonu Zaufania 116 111, zasadach jego funkcjonowania. Zachęcić uczniów do szukania pomocy w sytuacjach trudnych dla nich i osób bliskich z ich otoczenia, a także rozwijać w nich umiejętność formułowania problemów i szukania rozwiązań. Michał Woźniak, Joanna Mikulska i Mateusz Lewicki to uczniowie klasy pierwszej, którzy w sposób szczególny włączyli się w promowanie Telefonu Zaufania dla dzieci i młodzieży, za co organizatorzy pedagog szkolny i nauczyciel bibliotekarz są im bardzo wdzięczni.