Strona główna Wydarzenia 15 lat minęło!

15 lat minęło!

710

Powiew morskiej bryzy przywitał uczestników XV Zjazdu Klubu Herbertowskich Szkół, który odbył się w Kołobrzegu. Zjazd o tyle wyjątkowy, bo jubileuszowy z mocą imprez i atrakcji, a także wieloma wrażeniami ze spotkań z poezją Zbigniewa Herberta.

Zjazd zainaugurowała msza święta w Bazylice mniejszej z udziałem pocztów sztandarowych szkół należących do klubu. Bezpośrednio po mszy nastąpił uroczysty przemarsz ulicami Kołobrzegu do Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta gdzie odbyła się część oficjalna zjazdu połączona z wręczeniem Medali Komisji Edukacji Narodowej, prezentacją filmu „Brewiarz” oraz przedstawieniem przygotowanym przez młodzież kołobrzeskiej szkoły.

Popołudnie uczestnikom zjazdu wypełniło zebranie KHS, które odbyło się w

Muzeum Oręża Polskiego.

Dzień drugi to zmagania młodzieży w konkursie ekonomicznym oraz konkursie recytatorskim, a następnie zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego. Wieczorem uczestnicy zjazdu uczestniczyli w Gali Herbertiady podczas, której prezentowali się laureaci konkursu recytatorskiego oraz zaprezentowano dwa przedstawienia teatralne „A ponad ziemią z kulami latały brylanty” Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim w wykonaniu aktorów teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie i „Gry (w) Pana Cogito” w wykonaniu aktorów teatru CHOREA.

Za rok XVI Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół odbędzie się w naszym mieście! Do ZSP COGITO przyjadą goście z 20 szkół w Polsce, delegacje, zaproszeni goście i poczty sztandarowe. Będzie to wyjątkowe wydarzenie w naszym mieście. Dla naszej szkoły uroczystość ta zbiegnie się jubileuszem 80-lecia.

Już dziś serdecznie zapraszamy.