Strona główna Programy Europejskie II edycja „Mam zawód – mam pracę w regionie”

II edycja „Mam zawód – mam pracę w regionie”

598
0

W dniach 30.09-29.10 rusza nabór do II edycji projektu skierowanego do uczniów siemianowickich techników i szkół zawodowych „Mam zawód mam pracę w regionie”.

Projekt realizowany jest przez 3 siemianowickie szkoły: Technikum Nr 1 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito”, Technikum Nr 2 Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „MERITUM” oraz Zasadniczą Szkołę Zawodową Nr 3 Zespołu Szkół Specjalnych.

W ramach projektu uczniowie wezmą udział w zajęciach z doradztwa grupowego i indywidualnego oraz zostaną następnie skierowani na odpowiadające ich zainteresowaniom i kompetencjom kursy, staże, praktyki oraz zajęcia wyrównawcze i pozalekcyjne. W ramach projektu odbędą się również wizyty studyjne do wybranych zakładów pracy. Szkoły uczestniczące w projekcie zostaną również doposażone w materiały dydaktyczne oraz pracownie praktycznej nauki zawodu.

Informacje dotyczące szczegółowych warunków udziału, zasad i podstawowych kryteriów rekrutacji uczestników oraz ich obowiązki będą dostępne od poniedziałku 30.09.2013 w szkołach uczestniczących w projekcie.

Więcej informacji na stronie projektu:

http://www.e-zawodowcy.eu/

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

autor: Wojciech Smętek