Strona główna Wycieczki Rajd integracyjny – Magurka 2013

Rajd integracyjny – Magurka 2013

776

Do tradycji naszej szkoły należy rajd integracyjny organizowany na początku każdego roku szkolnego. 16 września 2013 roku uczniowie wybrali się w góry na malowniczy szczyt Magurka. Już od samego rana przed szkolnym budynkiem widać było podekscytowanie uczniów i opiekunów, którzy obawiali się, że zła pogoda może popsuć wspólna przygodę. Na szczęście bez kropli deszczu autokarami dotarliśmy do uroczej miejscowości Wilkowice, skąd zielonym szlakiem powędrowaliśmy na Magurkę. Oczywiście niemal od razu można było rozpoznać, kto jest przyzwyczajony do pieszych wędrówek, a kto woli spędzać czas przed ekranem komputera i zdobywanie szczytów jest dla niego niezwykle męczące. Na szczęście cali i zdrowi dotarliśmy na szczyt, gdzie czekały na nas pyszne kiełbaski z grilla, dzięki którym zregenerowaliśmy siły. Teraz mogliśmy spokojnie oddać się przyjemności podziwianiu widoków i wspólnym rozmowom. Po kilku godzinach cudownego relaksu postanowiliśmy wracać do Wilkowic czarnym szlakiem. Niestety przy Chatce Studenckiej na Rogaczu nieprzychylna prognoza pogody sprawdziła się i zaczął padać ulewny deszcz. W strugach wody schodziliśmy na dół i niektórzy nie uniknęli „bliższego kontaktu” z mokrym gruntem. Gdy w końcu dotarliśmy do autokarów, deszcz przestał padać a chmury gdzieś zniknęły.
Mimo tej „mokrej przygody” rajd integracyjny 2013 był bardzo udany.