Strona główna Wydarzenia Startuje klub EKO-COGITO – zapraszamy!

Startuje klub EKO-COGITO – zapraszamy!

581
0

„Ekologiczny papier”, „ekologiczna żywność”, „ekologiczne materace” – tego rodzaju sformułowania spotykamy codziennie: w prasie, telewizji, sklepach. Ekologia bez wątpienia należy do modnych tematów, warto więc wiedzieć dokładnie, co to słowo oznacza i dlaczego zrobiło w ostatnich latach taką karierę. Wyraz „ekologia” utworzono z greckiego oikos – dom i logos – słowo, opowieść. Można to zinterpretować jako opowieść o wspólnym domu roślin, zwierząt i człowieka. Jeżeli interesujesz się przyrodą i ochroną środowiska zapraszamy do Szkolnego Klubu Ekologicznego EKO-COGITO. Edukacja ekologiczna zwróci Twoją uwagę na:

  1. prawa i mechanizmy rządzące przyrodą,
  2. zagrożenia środowiska przyrodniczego występujące w skali globalnej i w miejscu zamieszkania,
  3. kształtowanie ekologicznych zachowań uczniów, budzenie szacunku do przyrody.

Klub rozpoczyna swoją działalność warsztatami nt. „Jak gospodarować odpadami” które odbędą się 8.10.2013 r. Przewodniczącą Szkolnego Klubu Ekologicznego EKO-COGITO jest uczennica klasy 1 TKZ Marta Morawiec, która zaprasza wszystkich chętnych do działalności w Klubie. Zapisy u Pani mgr Anny Ossowskiej lub Pani mgr Danuty Kopyczok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.