Strona główna Wydarzenia Startuje klub EKO-COGITO – zapraszamy!

Startuje klub EKO-COGITO – zapraszamy!

760
0

„Ekologiczny papier”, „ekologiczna żywność”, „ekologiczne materace” – tego rodzaju sformułowania spotykamy codziennie: w prasie, telewizji, sklepach. Ekologia bez wątpienia należy do modnych tematów, warto więc wiedzieć dokładnie, co to słowo oznacza i dlaczego zrobiło w ostatnich latach taką karierę. Wyraz „ekologia” utworzono z greckiego oikos – dom i logos – słowo, opowieść. Można to zinterpretować jako opowieść o wspólnym domu roślin, zwierząt i człowieka. Jeżeli interesujesz się przyrodą i ochroną środowiska zapraszamy do Szkolnego Klubu Ekologicznego EKO-COGITO. Edukacja ekologiczna zwróci Twoją uwagę na:

  1. prawa i mechanizmy rządzące przyrodą,
  2. zagrożenia środowiska przyrodniczego występujące w skali globalnej i w miejscu zamieszkania,
  3. kształtowanie ekologicznych zachowań uczniów, budzenie szacunku do przyrody.

Klub rozpoczyna swoją działalność warsztatami nt. „Jak gospodarować odpadami” które odbędą się 8.10.2013 r. Przewodniczącą Szkolnego Klubu Ekologicznego EKO-COGITO jest uczennica klasy 1 TKZ Marta Morawiec, która zaprasza wszystkich chętnych do działalności w Klubie. Zapisy u Pani mgr Anny Ossowskiej lub Pani mgr Danuty Kopyczok.