Strona główna Programy Europejskie Wizyty studyjne: Elektrownia Łaziska i Hotel Gołębiewski

Wizyty studyjne: Elektrownia Łaziska i Hotel Gołębiewski

670
0

Z nowym rokiem szkolnym uczestnicy projektu „Mam zawód – mam pracę w regionie” odbyli wizyty u pracodawców, które miały na celu zaznajomienie uczniów z poszczególnych kierunków kształcenia ze specyfiką pracy w danym zawodzie. Uczniowie kierunku hotelarskiego i gastronomicznego odwiedzili malowniczo położony w Wiśle hotel Gołębiewski, który zapewnia swoim gościom wypoczynek w wysokim standardzie. Podczas pobytu uczniowie zapoznali się z bogatą ofertą atrakcji hotelowych takich jak: Park Wodny Tropikalna (kompleks basenów, jacuzzi, sala fitness), Kręgielnia, Salon Gier, Klub dla dzieci Smakolandia, restauracjami Czerwoną, Staropolską, Zieloną, zapleczem konferencyjnym dla grup biznesowych i naukowych, kuchniami, pokojami hotelowymi i apartamentami. Spotkanie z menedżerem hotelu uświadomił wszystkim, że zawód hotelarza to przede wszystkim świadczenie usług na rzecz gości.
Informatycy naszej szkoły zwiedzili firmę TAURON Wytwarzanie Spółka Akcyjna – Oddział Elektrownia Łaziska, oraz Muzeum Energetyki zlokalizowanym w budynku starej rozdzielni z 1928 r. W muzeum młodzież poznała „kawałek” historii polskiej i światowej energetyki, ciekawostką była 100-letnia żarówka, najmniejsza książka o historii elektrowni o wymiarach 6.5 na 8 milimetrów. Chętni mogli wyprodukować samodzielnie prąd o napięciu kilkudziesięciu woltów. Największą atrakcją był pokaz wyładowań elektrycznych sięgających do 1000000 V. Informatycy mogli poznać prototypy komputerów, sprawiające wrażenie pochodzących z „prehistorii”, a mające zaledwie 20-30 lat. Tauron Wytwarzanie jest jednym z największych wytwórców energii elektrycznej w Polsce, a co najważniejsze dostawcą prądu do naszego miasta. Zwiedzanie hal, centrum sterowania procesem wytwarzania energii z przewodnikiem pomogło naszym uczniom odpowiedzieć na pytanie jak powstaje prąd i ciepło?.

Zdjęcia z wizyt dostępne w naszej galerii.