Strona główna Wydarzenia Dzień Patrona (2013)

Dzień Patrona (2013)

660
0

29.10.2013 w dniu urodzin Zbigniewa Herberta w ZSP Cogito, odbył się dzień naszego patrona, który jest ważnym świętem w naszej szkole. Z okazji tego święta zaprosiliśmy uczniów do konkursu „Kreacje postaci bohaterów mitologii i legend widzianych oczami Zbigniewa Herberta”. Stroje i scenki zostały przygotowane przez klasy na podstawie książki „Król mrówek – prywatna mitologia Zbigniewa Herberta”. Król mrówek to książka nad którą poeta pracował ponad 20 lat i nie zdążył jej ukończyć. Źródła książki należy szukać w prozie poetyckiej poety. Udział w konkursie wzięło 9 klas, które losowały utwory wybrane przez mgr E. Habrajską oraz mgr H. Kruszecką. Na scenie zaprezentowali się min. Narcyz, Atlas, Prometeusz, Smok, Pegaz oraz Giganci. Najlepszą kreację i inscenizację przedstawiła klasa 4TO, która zaprezentowała interpretację mitu o Prometeuszu w gwarze śląskiej. Pozostałe klasy porwały publiczność niezwykłymi strojami i zaskakującą pomysłowością nowoczesnego spojrzenia na mitologię. Młodzież udowodniła, że przy utworach Zbigniewa Herberta można się doskonale bawić.

Zdjęcia z tego dnia dostępne do obejrzenia w naszej galerii.

Poprzedni artykułPierwsze wrażenia kolejnej grupy ze Stafford
Następny artykułDzień Patrona nie tylko na wesoło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.