Strona główna Wydarzenia Dzień Patrona (2013)

Dzień Patrona (2013)

726
0

29.10.2013 w dniu urodzin Zbigniewa Herberta w ZSP Cogito, odbył się dzień naszego patrona, który jest ważnym świętem w naszej szkole. Z okazji tego święta zaprosiliśmy uczniów do konkursu „Kreacje postaci bohaterów mitologii i legend widzianych oczami Zbigniewa Herberta”. Stroje i scenki zostały przygotowane przez klasy na podstawie książki „Król mrówek – prywatna mitologia Zbigniewa Herberta”. Król mrówek to książka nad którą poeta pracował ponad 20 lat i nie zdążył jej ukończyć. Źródła książki należy szukać w prozie poetyckiej poety. Udział w konkursie wzięło 9 klas, które losowały utwory wybrane przez mgr E. Habrajską oraz mgr H. Kruszecką. Na scenie zaprezentowali się min. Narcyz, Atlas, Prometeusz, Smok, Pegaz oraz Giganci. Najlepszą kreację i inscenizację przedstawiła klasa 4TO, która zaprezentowała interpretację mitu o Prometeuszu w gwarze śląskiej. Pozostałe klasy porwały publiczność niezwykłymi strojami i zaskakującą pomysłowością nowoczesnego spojrzenia na mitologię. Młodzież udowodniła, że przy utworach Zbigniewa Herberta można się doskonale bawić.

Zdjęcia z tego dnia dostępne do obejrzenia w naszej galerii.