Strona główna Wydarzenia Kuchnia wegetariańska w COGITO

Kuchnia wegetariańska w COGITO

780
Stargate Atlantis
Stargate

Z okazji Międzynarodowego Święta Wegetarianizmu w naszej szkole odbył się konkurs na najbardziej efektowną i najsmaczniejszą potrawę wegetariańską. Uczniowie licznie zgłosili się do udziału w konkursie prezentując swoje umiejętności i talent kulinarny. Wśród uczestników byli uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych, kelnerzy, kucharze oraz uczniowie ZSZ w zawodzie kucharz i cukiernik. Jury oceniało efekt wizualny, smakowitość potraw oraz organizację pracy. Uczestnicy konkursu udowodnili, że potrawy wegetariańskie są nie tylko zdrowe, ale również smaczne i efektowne. Rozstrzygnięty został również konkurs na plakat pt. Światowy Dzień Wegetarianizmu. Najlepsi otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.
W kategorii „ Potrawa wegetariańska”:

  • I miejsce zajęli uczniowie klasy 2 kucharz Adam Walczak i Rafał Klasik
  • II miejsce zajęli uczniowie klasy 4 kucharz Maciej Giluk i Mateusz Majewski
  • III miejsce zajęły uczennice klasy 2 kelner Agnieszka Rubaj i Jessica Kołodziej

W kategorii „Plakat pt. Światowy Dzień Wegetarianizmu”

  • I miejsce zajęły uczennice klasy 2 kelner Agnieszka Rubaj i Jessica Kołodziej
  • II miejsce zajął Grzegorz Kosel.

Zdjęcia z konkursu do obejrzenia w naszej galerii.