Strona główna Wydarzenia Uczniowie Cogito na wystawie „The Human Body”

Uczniowie Cogito na wystawie „The Human Body”

766
0

W środę (9.10.2013) grupa uczniów naszej szkoły udała się na wycieczkę do Krakowa. Celem wyjazdu, oprócz spaceru po jednym z najstarszych miast Polski było zwiedzenie wystawy „The Human Body”. Uczniowie mogli uczestniczyć w niezwykłej lekcji anatomii, która jest dopełnieniem wiedzy przekazywanej na lekcjach i w podręcznikach szkolnych. Wystawa pokazuje anatomię ludzkiego organizmu – wszystkie układy narządów człowieka. Można zobaczyć ponad 200 eksponatów!
Młodzież wystawa bardzo zainteresowała – mogli m.in. zadawać pytania profesjonalnie przygotowanym przewodnikom, porównać płuca osoby zdrowej i wieloletnie palącej papierosy, zobaczyć skutki nadużywania alkoholu. Zwiedzenie wystawy na pewno uświadomiło młodemu pokoleniu, jak fascynującą i skomplikowaną fabryką jest człowiek, a niektórych z nich być może, zachęciło do studiowania medycyny?