Strona główna Wydarzenia 2013 rok został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima

2013 rok został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima

864
0

W 2013 roku przypada sześćdziesiąta rocznica śmierci poety, który zmarł 27 grudnia 1953 roku. W 2013 roku mija też sto lat od jego poetyckiego debiutu – publikacji wiersza „Prośba” w” Kurierze Warszawskim”. (…) Poezja Juliana Tuwima jest jedną z najważniejszych w XX wieku propozycji uprawiania sztuki słowa. Bogata i różnorodna twórczość autora „Kwiatów polskich” stanowi żywotną i atrakcyjną propozycję dla odbiorców w każdym wieku” – głosi tekst przyjętej przez sejm uchwały. Z tej okazji w Zespole Szkół Zawodowych imieniem Romualda Mielczarskiego odbył się VI Wojewódzki Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział Katowice. W konkursie tym wzięło udział 32 uczestników wśród nich było dwoje uczniów z naszej szkoły M. Woźniak oraz K. Stencel zaprezentowali się bardzo dobrze.

Poprzedni artykułZbiórka rzeczy dla schroniska (2013)
Następny artykułGóra Grosza 2013

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.