Strona główna Wydarzenia 2013 rok został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima

2013 rok został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima

935
Stargate Atlantis
Stargate

W 2013 roku przypada sześćdziesiąta rocznica śmierci poety, który zmarł 27 grudnia 1953 roku. W 2013 roku mija też sto lat od jego poetyckiego debiutu – publikacji wiersza „Prośba” w” Kurierze Warszawskim”. (…) Poezja Juliana Tuwima jest jedną z najważniejszych w XX wieku propozycji uprawiania sztuki słowa. Bogata i różnorodna twórczość autora „Kwiatów polskich” stanowi żywotną i atrakcyjną propozycję dla odbiorców w każdym wieku” – głosi tekst przyjętej przez sejm uchwały. Z tej okazji w Zespole Szkół Zawodowych imieniem Romualda Mielczarskiego odbył się VI Wojewódzki Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział Katowice. W konkursie tym wzięło udział 32 uczestników wśród nich było dwoje uczniów z naszej szkoły M. Woźniak oraz K. Stencel zaprezentowali się bardzo dobrze.