Strona główna Wydarzenia COGITO wspiera UNICEF

COGITO wspiera UNICEF

688

Już drugi raz nasza szkoła angażuje się w program UNICEF’U. W ubiegłym roku uczniowie COGITO szyli laleczki, w tym roku przygotują symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone w ramach akcji „Gwiazdka dla Afryki”.
W wykonanych pudełeczkach, owiniętych wstążeczką uczniowie umieszczą symboliczne szczepionki, które chcieliby przekazać dzieciom w Afryce. Ile szczepionek bądź zestawów znajdzie się w pudełeczku, zależy wyłącznie od twórcy pakunku, a więc ucznia. Im bogatszy ma być prezent, tym paczka symbolizująca tę pomoc może być większa. Koszt jednej szczepionki jest niewielki, a nawet najdrobniejszy prezent może dokonać wielkiej rzeczy – uratować życie dziecka! Wszystkie przygotowane przez młodzież prezenty zostaną wystawione podczas styczniowych spotkań z rodzicami. Każdy z rodziców będzie mógł wesprzeć działania pomocowe, przekazując darowiznę w formie równowartości wybranego przez siebie prezentu. Dzięki temu wszystkie „prezenty”, które wybiorą Darczyńcy trafią do dzieci w Sierra Leone. Wszyscy uczniowie chętni do włączenia się w akcje, proszeni są o zgłoszenie się do przewodniczącej samorządu uczniowskiego – Kamili Dec lub opiekuna samorządu – Pani J. Boratyńskiej.

Samorząd Uczniowski.