Strona główna Wydarzenia COGITO wspiera UNICEF

COGITO wspiera UNICEF

560
0

Już drugi raz nasza szkoła angażuje się w program UNICEF’U. W ubiegłym roku uczniowie COGITO szyli laleczki, w tym roku przygotują symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone w ramach akcji „Gwiazdka dla Afryki”.
W wykonanych pudełeczkach, owiniętych wstążeczką uczniowie umieszczą symboliczne szczepionki, które chcieliby przekazać dzieciom w Afryce. Ile szczepionek bądź zestawów znajdzie się w pudełeczku, zależy wyłącznie od twórcy pakunku, a więc ucznia. Im bogatszy ma być prezent, tym paczka symbolizująca tę pomoc może być większa. Koszt jednej szczepionki jest niewielki, a nawet najdrobniejszy prezent może dokonać wielkiej rzeczy – uratować życie dziecka! Wszystkie przygotowane przez młodzież prezenty zostaną wystawione podczas styczniowych spotkań z rodzicami. Każdy z rodziców będzie mógł wesprzeć działania pomocowe, przekazując darowiznę w formie równowartości wybranego przez siebie prezentu. Dzięki temu wszystkie „prezenty”, które wybiorą Darczyńcy trafią do dzieci w Sierra Leone. Wszyscy uczniowie chętni do włączenia się w akcje, proszeni są o zgłoszenie się do przewodniczącej samorządu uczniowskiego – Kamili Dec lub opiekuna samorządu – Pani J. Boratyńskiej.

Samorząd Uczniowski.

 

Poprzedni artykułI konkurs recytatorski „Kiedy myślę Ojczyzna”
Następny artykułProfilaktyka jest również ważna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.