Strona główna Konkursy I konkurs recytatorski „Kiedy myślę Ojczyzna”

I konkurs recytatorski „Kiedy myślę Ojczyzna”

1458
0

21 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, którego tematem przewodnim była poezja patriotyczna. Do walki o tytuł najlepszego recytatora przystąpiło 10 uczniów, którzy zaprezentowali własną interpretację wierszy między innymi Czesława Miłosza, Władysława Broniewskiego, Adama Asnyka, Ignacego Krasickiego, Mikołaja Reja. Jury w składzie: Anna Musiał, Barbara Patyk- Płuciennik, Bożena Rosicka oceniało dykcję, poprawność językową, stopień opanowania tekstu, ekspresję oraz umiejętności interpretacyjne. Po wysłuchaniu wszystkich utworów jury ustaliło werdykt:

  • I nagroda- Angelika Łukomska za interpretację wiersza Adama Asnyka „Póki w narodzie myśl swobody żyje”
  • II nagroda- Aleksandra Jarzębska za wykonanie utworu Władysława Broniewskiego „Bagnet na broń”
  • III nagroda- Michał Woźniak za interpretację wiersza Juliusza Słowackiego „Smutno mi, Boże”

Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Mamy nadzieję, że pierwsza edycja konkursu zachęci uczniów naszej szkoły do pracy nad kulturą słowa oraz rozbudzi zainteresowania poezją.