Strona główna Konkursy 8 edycja konkursu „Siekania cebuli”

8 edycja konkursu „Siekania cebuli”

765
0

W czwartek 5 grudnia w naszej szkole odbyła się 8 edycja konkursu „Siekania cebuli”. Udział wzięło 32 uczniów klas gastronomicznych. Rywalizacja była bardzo zacięta, polało się dużo łez. Naszym zawodnikom dopingowała liczna widownia. Zadanie uczestników polegało na pokrojeniu w kostkę jak największej ilości cebuli w czasie 2 minut. Jury w składzie: Damian Królikowski, Joachim Cyganek, Renata Flak, Patryk Fabisz oceniało:

  • ilość pokrojonej cebuli
  • jakość pokrojonej cebuli
  • ilość wylanych łez
  • ilość przelanej krwi

W finale z Panem dyrektorem Damianem Królikowskim i wieloletnim szefem kuchni Joachimem Cygankiem zmierzyło się sześciu finalistów:

  • Mariusz Dwojakowski 4TK,
  • Dawid Szczygieł 4TO,
  • Patryk Rzepka 4TK,
  • Adrian Kulesza 4TK,
  • Klaudia Piech 1TZ,
  • Patryk Fuks 3TK.

Najszybciej i najsprawniej władał nożem uczeń Mariusz Dwojakowski, II miejsce zajął Dawid Szczygieł, a III miejsce Patryk Rzepka. Dyrektor po raz kolejny udowodnił, że jest niepokonany. Może to zachęci uczniów naszej szkoły do pełnej mobilizacji w treningach, aby w następnej edycji dorównać Mu sprawności władania nożem. Zdjęcia z konkursu dostępne do obejrzenia w naszej galerii.