Strona główna Wydarzenia „Pierwszaki” w Cogito

„Pierwszaki” w Cogito

613
Stargate Atlantis
Stargate

W ZSP „Cogito” zagościli uczniowie klasy Ia ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Siemianowicach Śląskich. Pod czujnym okiem najstarszych i najmłodszych kucharzy naszej szkoły, pierwszaki opanowały kuchnie.

Na początku były troszkę onieśmielone starszymi kolegami, ale już po chwili z niezwykłym zaangażowaniem, zajęły się pieczeniem pierniczków na swoją klasową wigilię. Z wielkim podziwem można było przyglądać się ich pracy. Najpierw solidnie wałkowały ciasto, potem z dokładnością wycinały pierniczki, by w końcu efektownie je udekorować. Pracy towarzyszyła serdeczna atmosfera. Zapach pierników roznosił się po całej szkole, trudno było więc oprzeć się pokusie i nie spróbować tak starannie przygotowanych własnych wyrobów. Jak widać po minach pierniczki bardzo smakowały.

Dzieci niezwykle zadowolone opuściły naszą szkołę, umawiając się na kolejne spotkanie kulinarne. Teraz tylko trzymamy kciuki, aby pierniczki wytrwały do klasowej wigilii!