Strona główna Komunikaty Statystyki, podsumowania, ciekawostki… (2013 r.)

Statystyki, podsumowania, ciekawostki… (2013 r.)

575
0

Jak co roku, na zakończenie roku kalendarzowego 2013, chcielibyśmy Wam ponownie przedstawić kilka ciekawych statystyk dotyczących naszej szkolnej strony WWW i nie tylko… Informacje podzielone zostały na kilka najważniejszych kategorii, które przedstawione są poniżej.

  • Naszą stronę odwiedzono od początku 2012 roku ponad 520000 razy (w tym ponad 39000 unikalnych wejść tj. niepowtarzających się).
  • Najwięcej ogólnych odwiedzin na naszej stronie zanotowano 25 maja 2013 r. (3870 osób) oraz 24 i 25 lutego 2013 r. (3770 osoby).
  • Najwięcej unikalnych, niepowtarzających się odwiedzin odnotowano w okresie matur tj. 7 maja (498 osoby) oraz 2 września 2013 r. (417 osób).
  • Po wprowadzeniu elektronicznego dziennika najczęściej otwieraną podstroną nie jest już strona zastępstw, ale galeria zdjęć i wideo (ponad 14000 razy) oraz strona kontaktowa (ponad 8000 razy).
  • Najpopularniejszą przeglądarką internetową z której odwiedzano naszą stronę jest Mozilla Firefox (z udziałem ponad 62%), a następnie Google Chrome (ponad 20%). W stosunku do zeszłego roku, udział Firefoxa powiększył się o około 10%. Wzrosła także liczba odwiedzających przez przeglądarki mobilne (teraz to już ponad 10% odwiedzających).
  • Rozkład systemów operacyjnych użytkowników naszej strony prezentuje wykres. W porównaniu z zeszłym rokiem pierwszy raz w historii udział Windows XP spadł dużo poniżej 40% i nie jest to już najpopularniejszy system. Jego miejsce zajął oczywiście Windows 7. Inną ciekawostką jest fakt, że różne dystrybucje systemu Linux wyprzedzają Windows Vista, a nawet bardzo reklamowanego Windows 8. Można z tego wyciągnąć wnioski, że wśród odwiedzających naszą stronę nowy system Windows 8 nie został przyjęty ciepło, a użytkownicy korzystający do tej pory z wiekowego Windows XP wybierają inne alternatywy tj. właśnie system Linux. Wraz ze wzrostem użytkowników posiadających smartfony znacząco wzrósł też udział systemów mobilnych np. Android, Windows Phone, IOS.

[easychart type=”pie” title=”Systemy operacyjne odwiedzających naszą stronę (%)” groupnames=”Windows 2000 i starsze,Windows XP,Windows Vista,Windows 7,Windows 8 i 8.1,Linux,Mac OS X,Systemy mobilne (Android etc.)” group1values=”1.6″ group2values=”33.2″ group3values=”5.4″ group4values=”42.5″ group5values=”2.1″ group6values=”8.8″ group7values=”1.9″ group8values=”4.5″ chartfadecolor=”FFFFFF”]

Serwer zarządzający naszą szkołą, który uruchomiony został na początku roku 2012 jako wspólna praca uczniów kierunku Technik Informatyk oraz nauczycieli Cogito, działał nieprzerwanie prawie 600 dni. Niestety awaria prądu w mieście spowodowała, że nie udało się przekroczyć magicznej bariery 2 lat. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło, w roku 2014 planujemy wspólnie z uczniami TI wdrożyć w szkole jeszcze bardziej zaawansowane systemy serwerowe klasy enterprise tj. CentOS (opierający się na RedHat Enterprise Linux), które używane są przez największe firmy w kraju i na świecie. Na rynku pracy IT wiele pracodawców wymaga dobrej umiejętności obsługi systemów serwerowych UNIX, a nasza szkoła jako jedna z nielicznych w okolicy przekazuje tą cenną wiedzę naszym uczniom.

 czas_pracy_serwera_htop_2013

CentOS RedHat

Do siego roku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.