Strona główna Wydarzenia Świąteczne kulinarne spotkanie z COGITO

Świąteczne kulinarne spotkanie z COGITO

696
0

Kontynuując tradycję świątecznych spotkań gościliśmy dzieci ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego z Siemianowic Śląskich. Nauczyciel gastronomii mgr Bożena Trziszka, mgr Helena Kruszecka oraz mgr Aleksandra Pytlik wraz z młodzieżą klasy trzeciej o profilu kucharz zaproponowali dzieciom przygodę z gotowaniem z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Większość dzieci odwiedziło nas już kolejny raz ze swoją opiekunką Kariną Nowak. Przy świątecznie nakrytym stole zapanowała wigilijna atmosfera, dzieci ze smakiem degustowały przygotowane wcześniej przez starszych kolegów potrawy. Na stole zagościły: ryba, kapusta z grzybami i sałatka owocowa. Po kolacji przystąpiliśmy do wspólnego pieczenia pierników. Największą radość sprawiło dzieciom dekorowanie samodzielnie wykonanych ciastek. Na naszych gości czekała niespodzianka – wspólne przygotowanie stroików świątecznych – pomarańczy dekorowanych goździkami, których zapach i aromat wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Nad całością wykonywanych przez dzieci zadań czuwali nasi uczniowie Estera i Ewelina Świerkot, Łukasz Baran, Bartłomiej Bula i Sebastian Przybyła. Dzieci otrzymały od szkoły świąteczne upominki. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem – wspólną fotografią. Mamy nadzieję no kolejne spotkanie przed świętami Wielkanocnymi.