Strona główna Wydarzenia Dzień Informatyka w Cogito

Dzień Informatyka w Cogito

11 lutego na całym świecie obchodzony jest „Dzień bezpiecznego Internetu”. Cogito wpisało się w te obchody, organizując po raz pierwszy Dzień Informatyka.

Dzień Informatyka miał informować i uczyć poprzez zabawę.  Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne, które w poważny lub humorystyczny sposób ukazywały niebezpieczeństwa korzystania z zasobów sieci i przedstawiały wskazówki jak  uniknąć przykrych konsekwencji sieciowej egzystencji. Szkoła kształci w zawodzie technik informatyk, uczniowie realizując program nauczania z przedmiotów zawodowych stykają się z profesjonalnym podejściem do zagadnień bezpieczeństwa dla zasobów informacyjnych zgromadzonych na serwerach sieciowych, wiarygodności informacji, ochrony danych osobowych, pracy w sieci z poszanowaniem zasad etykiety sieciowej i wieloma innymi zagadnieniami, na które przeciętny użytkownik sieci nie zwraca uwagi. Posiadanymi informacjami i umiejętnościami, podzielili się z kolegami z klas realizujących inne specjalizacje, ale też korzystającymi z Internetu. Opracowali najistotniejsze zagadnienia w formie prezentacji oraz konkursów  i w ten sposób obudzili czujność, jaka powinna cechować każdego użytkownik sieci. W prezentacjach, w przystępnej  formie  przekazali  informacje z trzech obszarów tematycznych. Zarządzanie danymi osobowymi i hasłami.  Zarządzanie aplikacjami sieciowymi pod kątem bezpieczeństwa danych. Programy szpiegujące i ochrona przed nimi. Wiele śmiechu wywołał wierszyk ułożony przez uczniów informatyki „O INFORMATYKU”. Trafny, humorystyczny opis charakterystycznych cech informatyka potwierdził poczucie humoru i zdrowy dystans uczniów do zinformatyzowanego świata.

Głównym organizatorem Dnia Informatyka była  klasa 1 Technik Informatyk i Reklamy, ale wielu uczniów z innych klas też zaangażowało się w przygotowanie materiałów do imprezy, byli też chętni do współzawodnictwa w konkursach. Organizatorzy gratulują zwycięzcom i wierzą, że w nieuważnych użytkownikach sieci zasiali z dobrym skutkiem ziarenko niepokoju.

Do zobaczenia za rok, pod hasłem „To co robisz w sieci dziś będzie miało konsekwencje jutro, a od CIEBIE zależy jakie”. Zdjęcia z tegorocznego dnia dostępne w naszej w galerii.

Poprzedni artykułMiędzyszkolne zawody piłki koszykowej dziewcząt (2014)
Następny artykułCogito na balu walentynkowym