Strona główna Wydarzenia Bezpiecznie, czyli jak?

Bezpiecznie, czyli jak?

555
0

W dniu dzisiejszym (18.02.2014) pedagog i nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa pani Agata Dykta, w Gimnazjum nr 2 w Siemianowicach Śląskich, w ramach akcji „Bezpiecznie, czyli jak?, prowadziła warsztaty dla klas drugich i trzecich pod hasłem „Pierwsza pomoc motocykliście” oraz „Telefon zaufania”. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w symulacji akcji ratunkowej, w której poszkodowanym był motocyklista. Uczyli się odpowiedzialnych zachowań, właściwych reakcji, sposobów udzielania pomocy. Warsztaty z telefonu zaufania miały na zadanie wskazać uczniom adresy gdzie mogą szukać pomocy wśród osób doświadczonych, dla których oni sami pozostają anonimowi, a ich problemy są zawsze ważne. Miejmy nadzieję, że zachęci to młodych ludzi do korzystania z pomocy telefonu zaufania-116 111. W poniższej galerii można zobaczyć zdjęcia z tego dnia. Zachęcam również do odszukania swoich młodszych kolegów.  🙂

Poprzedni artykułHalo, halo… nadaje Stafford
Następny artykułZwycięzcy współzawodnictwa klas jeżdżą na łyżwach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.