Strona główna Wydarzenia Bezpiecznie, czyli jak?

Bezpiecznie, czyli jak?

646
0

W dniu dzisiejszym (18.02.2014) pedagog i nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa pani Agata Dykta, w Gimnazjum nr 2 w Siemianowicach Śląskich, w ramach akcji „Bezpiecznie, czyli jak?, prowadziła warsztaty dla klas drugich i trzecich pod hasłem „Pierwsza pomoc motocykliście” oraz „Telefon zaufania”. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w symulacji akcji ratunkowej, w której poszkodowanym był motocyklista. Uczyli się odpowiedzialnych zachowań, właściwych reakcji, sposobów udzielania pomocy. Warsztaty z telefonu zaufania miały na zadanie wskazać uczniom adresy gdzie mogą szukać pomocy wśród osób doświadczonych, dla których oni sami pozostają anonimowi, a ich problemy są zawsze ważne. Miejmy nadzieję, że zachęci to młodych ludzi do korzystania z pomocy telefonu zaufania-116 111. W poniższej galerii można zobaczyć zdjęcia z tego dnia. Zachęcam również do odszukania swoich młodszych kolegów.  🙂